Žestoki sukobi u Beogradu, puno ozlijeđenih. "Tuku nas, uništavaju. Vučiću, izdajico"

SPRSKA policija i žandarmerija intervenirale su večeras protiv prosvjednika u središtu Beograda nakon što su studenti proglasili kraj svog mirnog prosvjeda, na kojem su se okupili deseci tisuća ljudi, a po izvješćima medija ima ozlijeđenih. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je ranije kako "očekuje nasilje" i poručio da će država pobijediti.
Vučić je, uoči prosvjeda u Beogradu na koji je od 18 do 21 sat pozvao studentski pokret, rekao da očekuje nasilje, ocijenivši kako je "nemoguće da netko uloži ogroman novac protiv jedne zemlje, a da barem nešto ne pokušaju".
Masovne protuvladine prosvjede koje studenti predvode nakon tragedije u Novom Sadu 1. studenog prošle godine vlast naziva "obojenom revolucjom".
Kordoni policije i žandarmerije počeli su se raspoređivati oko vladinih zgrada sat vremena prije službenog kraja studentskog prosvjeda. Prema izvješćima reportera beogradskih medija, i u izravnom prijenosu, može se vidjeti da ima ozlijeđenih, a policija je koristila i suzavac. Prema pisanju medija, deseci su uhićenih i ozlijeđenih.
Oko 1 sat ujutro situacija se smirila.

Reporter N1 javio je da su prosvjednici propustili vozilo Hitne pomoći s ekipom koja je trebala pomoći ozlijeđenom policajcu. Isto potvrđuje i snimka objavljena na društvenim mrežama. Direktor policije tvrdio je da nisu.
U Beogradu je uspostavljen promet u oba smjera na brzi cesti od petlje Mostar do petlje Sava Centar nakon što je bio obustavljen zbog prosvjeda građana održanog na Trgu Slavija na poziv studenata, objavili su noćas Putevi Srbije.
Zbog dva skupa – prosvjeda na Slaviji i okupljanja na platou ispred Narodne skupštine Srbije – širi centar Beograda bio je od poslijepodnevnih sati zatvoren za promet, a zona zabrane i dalje se širi na ulice gdje policija i dalje potiskuje građane.
Građani već satima pješice prelaze Brankov most, promet na mostu Gazela i Mostarskoj petlji odvija se normalno, dok je na Autokomandi zatvoren smjer prema Slaviji. Ulica kralja Milana je zatvorena, a na Slaviji je prisutan velik broj policajaca, no trenutačno je ondje prazno i mirno.
Na Autokomandi promet funkcionira samo djelomično. Ulice Kneza Miloša, Takovska i Nemanjina i dalje nisu prohodne za promet, kao ni Bulevar kralja Aleksandra.
"Na Vidovdan policija je udarila, biju nas, uništavaju, svi imaju djecu ovdje, sram ih bilo. Vučiću, izdajniče. Snimite koliko ovdje ima žena i djevojaka", rekao je jedan od građana nakon žestokih sukoba policije i prosvjednika.
>> Opširnije
"Aktivnost još uvijek traje. Više desetaka huligana privedeno je u policiju i bit će procesuirano. Imamo šest ozlijeđenih policijskih službenika i dvoje ozlijeđenih građana", izjavio je Vasiljević.
>> Opširnije
Deseci policajaca i pripadnika Žandarmerije povlače se iz Bulevara kralja Aleksandra, gdje je situacija sada mirna. Ispred Pravnog fakulteta nalaze se studenti i ratni vojni veterani koji uzvikuju: "Uhitite Vučića".
Kako javlja reporter N1, policija je uspjela potisnuti građane i iz okolnih ulica.
Direktor policije osudio je napade na policiju. Istaknuo je da su građani prethodno bili upozoreni da nasilje i sukobi neće biti tolerirani, ali da dio njih to nije poštovao.
"Grupe od nekoliko stotina ljudi krenule su prema policijskom kordonu. Policija je pojačala kordon kako bi građanima dala do znanja da neće proći. Upozorenja nisu urodila plodom. Nakon napada koji je trajao pet-šest minuta, policija je reagirala, intervenirala i potisnula građane. Neki mediji su objavili da je policija koristila kemijska sredstva – to nije točno", rekao je Vasiljević.
Dodao je kako je policija morala intervenirati na više lokacija.
"Građani nisu slušali naredbe. Upotrijebljena je minimalna sila kako bi oni koji napadaju policiju i državu bili u tome spriječeni", rekao je direktor policije i dodao da je privedeno više desetaka prosvjednika.
Studenti u blokadi objavili su na svom službenom Instagram profilu da je student Biološkog fakulteta napadnut te da pripadnici policije onemogućavaju ozlijeđenim građanima pristup privremenoj bolnici na Učiteljskom fakultetu.
>> Opširnije
Maturant 14. beogradske gimnazije Bogdan Milošević teško je pretučen u večerašnjim okršajima s policijom, javlja Nova.rs. Od udarca pendrekom zadobio je ozljede glave. U izjavi za Nova.rs rekao je da je policija "iz čista mira" krenula na građane.
>> Opširnije
Snimatelj novinske agencije FoNet, Darko Pavlović, večeras je više puta udaren u leđa i poprskan peper-sprejom tijekom intervencije kordona žandarmerije na raskrižju kod Londona u središtu Beograda.
„Vlast je imala sve mehanizme i dovoljno vremena da ispuni zahtjeve i spriječi eskalaciju. Umjesto toga, odlučili su se za nasilje i represiju nad građanima. Svaka radikalizacija situacije njihova je odgovornost“, objavili su Studenti u blokadi na mreži X.
Prema pisanju medija, deseci su uhićenih i ozlijeđenih.
Reporter N1 javlja da Žandarmerija sada nastupa brutalnije, a slične scene odvijaju se i na Slaviji, gdje policija potiskuje građane prema Bulevaru oslobođenja. Građani su prije policijske akcije držali ruke podignute u zrak.
U Bulevaru kralja Aleksandra situacija je eskalirala. Vide se upaljene baklje, policija potiskuje i privodi prosvjednike. Čuju se topovski udari.
Masa prosvjednika kreće prema Slaviji, a policija ih potiskuje. Reporterka N1 javlja da je bačen suzavac.
Studenti u blokadi objavili su da je napadnut student Biološkog fakulteta, kao i mnogi drugi građani.
„Izuzetno nas zabrinjava što su neki od ozlijeđenih studenata spriječeni da dođu do privremene ambulante na Učiteljskom fakultetu. Zahtijevamo od policije da hitno i bez odgađanja pusti sve studente do Učiteljskog fakulteta“, poručili su.
Napeto je u Bulevaru kralja Aleksandra, nakon što je pripadnik žandarmerije putem megafona upozorio građane da će uslijediti intervencija ako se ne povuku. Prema procjenama reportera N1, samo u tom dijelu ulice, do Pravnog fakulteta, nalazi se nekoliko tisuća ljudi.
Ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić izjavio je večeras da su sudionici skupa na beogradskom Trgu Slavija „napali policajce“ te dodao da će svi koji su u tome sudjelovali biti procesuirani.
„Najoštrije osuđujem brutalne napade sudionika neprijavljenog skupa na Slaviji na pripadnike policije. Policija će poduzeti sve mjere za uspostavu javnog reda i mira, odbiti sve napade i primijeniti sva ovlaštenja kako bi odbili napade te uhititi sve koji su napali policiju“, poručio je Dačić.
Glavni javni tužitelj Višeg javnog tužiteljstva u Beogradu, Nenad Stefanović, izjavio je večeras da će svi napadači na policiju biti identificirani i procesuirani, prenosi Fonet.
"Sve osobe koje su na večerašnjem prosvjedu u Beogradu napale pripadnike policije i institucije Srbije bit će identificirane i procesuirane u skladu sa zakonom", poručio je Stefanović, navodi se na stranici Višeg javnog tužiteljstva.
"Nadležna tijela više su puta upozoravala sudionike prosvjeda i ostale građane da nasilje neće biti tolerirano, kao ni napadi na državne institucije, njihove predstavnike i druge građane", rekao je Stefanović.
Pozvao je građane da ne posežu za nasiljem te da svoje pravo na mirno okupljanje ostvaruju u skladu s Ustavom i zakonima.
Arhiv javnih skupova, organizacija koja se bavi brojanjem sudionika na javnim okupljanjima, objavio je da se, prema prvim procjenama, na današnjem skupu na Slaviji okupilo oko 140.000 građana.
>> Opširnije
Jedan od pripadnika žandarmerije obratio se građanima putem megafona u Bulevaru kralja Aleksandra i zatražio da se raziđu u što kraćem roku, upozorivši da će u suprotnom policija intervenirati. Na terenu su postavljena vozila žandarmerije i formiran je kordon, dok građani u prvim redovima stoje ruku pod ruku.
Asistent N1 Jovan Pavlović ozlijeđen je u neredima koji su izbili nakon službenog završetka večerašnjeg Vidovdanskog prosvjeda, kada su ga policajci srušili na tlo.
Unatoč tome što se legitmirao i rekao da radi za N1, policajci su ga oborili. Pavlović je na putu prema Hitnoj pomoći.
U Masarikovoj ulici situacija je napeta. Građani su postavili kontejnere između sebe i policije. I na drugom kraju ulice nalazi se policijski kordon.
Građani ne posustaju. Prilaze i pokušavaju razgovarati s policajcima, uzvikujući: "Izdaja, izdaja!"
"Mi smo mirno stajali ispred kordona, oni su na nas krenuli biber sprejom", rekao je jedan Novosađanin.
Kako javlja reporter N1, policija pokušava skloniti ljude, prvi put koristi suzavcac. Jedan momak pao je niz metalnu ogradu.
Studentice su stale ispred policijskog kordona i uzvikuju policajcima: "Spustite štitove!"
Nakon što su organizatori prosvjeda, studenti u blokadi, službeno proglasili kraj velikog Vidovdanskog prosvjeda u Beogradu, u kasnim večernjim satima došlo je do prvih ozbiljnijih incidenata u središtu grada, piše Nova.rs.
Studentski redari i ratni vojni veterani, koji su tijekom dana držali liniju osiguranja prosvjeda, povukli su se nakon završetka službenog dijela okupljanja. Ubrzo nakon toga zabilježeni su prvi ozbiljniji sukobi između policije i građana.
Na Bulevaru kralja Aleksandra, u blizini Pionirskog parka, gdje se okupio velik broj građana pristiglih s Trga Slavija, došlo je do okršaja s policijom. Dio prosvjednika prekrio je lica majicama, a prema izvješćima s terena policijski kordon je krenuo prema okupljenima. Najnapetija situacija zabilježena je kod Veleposlanstva Turske, gdje su bačeni topovski udari i baklje.
Ranije tijekom večeri, studenti su vlastima dali ultimatum da do određenog roka raspišu izvanredne parlamentarne izbore i uklone kamp koji već tjednima stoji u Pionirskom parku. Po isteku roka, studenti su simbolično skinuli reflektirajuće prsluke i poručili: "Ovo više nije naš prosvjed."
Prosvjedi koji su započeli kao studentski otpor stanju u visokom obrazovanju i političkom pritisku, tijekom dana su prerasli u masovno okupljanje uz potporu brojnih građana i civilnih udruga. Tijekom dana sve je proteklo mirno, no večernji sati obilježeni su povećanim tenzijama i sukobima s policijom.
Kod turske ambasade bačeno je nekoliko topovskih udara i petardi, javlja reporter N1. U Ulici kralja Milana kod „Londona“ postavljena je žandarmerija koja sprečava prosvjednikeda idu dalje ulicom ka Andrićevom vencu.
Zapaljene su baklje sa suprotne strane korodona. Pojedini građani stavili su gas maske.
"Narode Srbije, vrijeme je isteklo – ali ne za nas. Od ovog trenutka, ovo više nije studentski prosvjed. Ostajemo ovdje kao građani. Ovaj narod se ne planira povući. Najavljivali su kraj za 20. siječnja, pa za 15. ožujka, pa za Vidovdan. Svi ćemo ustati, svi ćemo pobijediti. Studentska lista bit će glas svih građana. Kontrolirat ćemo izbore kao nikada do sada. Pobjeda će biti naša. Kada nas vidite na ulicama, znajte da predano radimo i pripremamo izbore. Mi vam nećemo govoriti što da radite. Narod treba birati. Vođeni savješću, uzmite slobodu u svoje ruke. Vjerujemo u vas", poručili su studenti.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je snimku iz Ćacilenda, iz Pionirskog parka, na službenom Instagram profilu.
>> Opširnije
Velik broj građana okupio se u Bulevaru kralja Aleksandra, gdje su danas studenti postavili barikadu.
"Nismo šutjeli ni pred stranim agresorima ni pred domaćim izdajnicima. Bez vas neće biti bolje Srbije. Vlast vas je isključivala iz politike i nikad vas nije pitala jeste li zadovoljni životom u Srbiji. Dok je vlast razjedinjavala i tjerala radnike na svoje skupove, mi smo vam pružili ruku i saslušali vaše probleme. Pokret je počeo s četiri zahtjeva, ali je postao glas svih obespravljenih.
Više ne pristajemo na korupciju, izdaju Kosova i Metohije, kršenje Ustava Srbije... Nije dovoljna samo smjena ljudi. Predlažemo društveni dogovor – vratiti institucije u službu građana.
Osnovne točke dogovora: priznati studentske plenume kao legalne, ispuniti studentske zahtjeve, osigurati jednak tretman za sve prosvjetne radnike i poštovati autonomiju sveučilišta. Slobodni i pošteni izbori, spriječiti podmićivanje birača, osigurati ravnopravan pristup medijima... Obnova pravosuđa i borba protiv političkog utjecaja – smijeniti i procesuirati suce i tužitelje koji su kršili zakon, depolitizirati policiju, preispitati velike državne ugovore i investicije", rekla je studentica.
"Vrijeme je da se prekine sa strahovima. Da stanemo jedni uz druge. Oni računaju na naše šutnje, mi računamo na to da nema povratka u pokornost. Mi računamo na vaš glas. Ovo je kraj izdajničke vlasti", zaključila je.
Kordon policije u opremi za razbijanje demonstracija postavljen je nešto nakon 20 sati ispred zgrade Vlade Srbije u Nemanjinoj ulici, dok okupljeni građani stvaraju buku i pozivaju policajce da stanu uz narod.
Ubrzo nakon što je policijski kordon postavljen ispred zgrade Vlade, stigli su i studentski redari koji su stali ispred policije, stvarajući tako tampon-zonu između nje i građana na ulici. Studentima su se pridružili i ratni veterani.
Ana Brnabić se na X-u obrušila na hrvatske medije.
"Kakva srčana podrška blokaderima iz Hrvatske! Kao po komandi, sat vremena pre početka njihovog skupa, svi hrvatski mediji krenuli da pumpaju. Šta ćete, ipak je strateški interes Hrvatske da @avucic ne bude na čelu Srbije i to su javno priznali. Sve se vidi na Vidovdan, a ponajviše ko je, i šta je dobro za Srbiju! E, zato će Srbija, na čelu sa @avucic uvek pobediti!", napisala je.
Profesor Filološkog fakulteta Mile Lompar poručio je okupljenima da već više od stotinu godina studenti iz svih krajeva Srbije i sa svih srpskih krajišta dolaze na Beogradsko sveučilište.
"Studenti i profesori su se mijenjali, ali je Beogradsko sveučilište ostalo simbol zbog kojeg su tisuće i tisuće ljudi zavoljeli Beograd i Srbiju. Studenti su bili ti koji su davali ton i impuls tom osjećaju. Profesori su ih slijedili. Jedan od najpoznatijih, Miloš Đurić, rekao je, kad su mu ponudili da potpiše apel srpskom narodu da zaustavi borbu protiv okupacijskih snaga, da to ne može učiniti jer su oni protiv kojih bi to trebao potpisati – njegovi studenti. Zbog toga je završio u logoru na Banjici", rekao je, među ostalim, Lompar.
U Bulevaru kralja Aleksandra, kod prostorija Air Srbije, studentski redari formirali su kordon prema Ćacilendu.
Jedan od prisutnih na prosvjedu provocirao je tijekom 16 minuta šutnje, pa su ga sa Slavije udaljili redari, odnosno ratni vojni veterani.
Ministarstvo unutarnjih poslova priopćilo je da je, prema procjeni policije, na današnjem Vidovdanskom prosvjedu na Slaviji prisutno oko 36.000 ljudi. MUP navodi da je riječ o neprijavljenom skupu te da je broj okupljenih sličan onome na skupu istih organizatora 22. prosinca prošle godine.
Dodaje i da je prisutno tri puta manje ljudi nego 15. ožujka.
Vidovdanski prosvjed, na koji su pozvali studenti, počeo je na Slaviji u 18 sati. Studenti od vlasti traže raspisivanje izvanrednih parlamentarnih izbora i ukidanje "Ćacilenda". Vlasti su pozvali da na njihove zahtjeve odgovore do večeras u 21 sat.
Studenti su otvorili prosvjed na Slaviji pod nazivom "Vidimo se na Vidovdan", podsjećajući na tragedije, napade, zastrašivanja, privođenja, neovlašteni ulazak na odjel intenzivne njege, zvučne topove – za koje, kako ističu, nitko nije odgovarao. "Nastavit ćemo ondje gdje smo prošli put bili prekinuti", rekla je jedna studentica i pročitala imena stradalih u padu nadstrešnice.
Građani i studenti na Slaviji stoje u tišini na Slaviji i odaju počast stradalima u Novom Sadu.
Studenti u blokadi objavili su upozorenje da je ostalo još dva sata do isteka ultimatuma.
Iz ograđenog prostora ispred Skupštine Srbije prema nekolicini građana s druge strane poletjela su jaja i boce, prenosi Insajder.
Program u sklopu "kjiževne večeri", koju je ispred Narodne skupštine Srbije organizirala vlast, završio je nešto poslije 18 sati, no velik broj redara i dalje je raspoređen prema Takovskoj ulici, prenosi Fonet.
Pristaše vlasti okupile su se još od 14 sati pored šatora postavljenih na platou ispred zgrade Skupštine kako bi prisustvovale "književnoj večeri" koju su organizirali studenti iz inicijative Studenti 2.0.
Okupljeni nose transparente poput: „Po ovim nebom – čovječe, uspravi se“, „Država, to smo mi“, „Reci ne fašizmu“, „Mame i tate protiv psihopata“, „Predaj se, srce“. Transparentom „Tik-tak-tik-tak“ poručuju da vrijeme istječe za donošenje odluke o raspisivanju izvanrednih parlamentarnih izbora, što od Vlade zahtijevaju do večeras u 21 sat.
Reporter N1 koji izvještava s prostora ispred Narodne skupštine Srbije, gdje se održava "književna večer" ćacija, javio je da je trenutno u tijeku projekcija filma te da je "enigma što će se dogoditi nakon njegovog završetka jer film predstavlja sam kraj današnje manifestacije".
Građani se, prema izvješću reportera, još uvijek ne razilaze, a na terenu su i redari. S obje strane nalaze se pripadnici policije u opremi za razbijanje demonstracija. Prije otprilike sat vremena, veća grupa policajaca ušla je na prostor Trga Nikole Pašića i otišla u smjeru Pionirskog parka.
U prvom redu, kako javlja reporter, nije bio Aleksandar Vučić, već ministri Bratislav Gašić, Zlatibor Lončar, Nikola Selaković, Aleksandar Vulin te Goran Radosavljević Guri. Književna večer, prema izvješću N1, započela je govorom Dragoslava Bokana.
Studenti Fakulteta dramskih umjetnosti navode da je, sudeći prema snimkama dronova, na ulicama Beograda oko pola milijuna ljudi.
Jedna djevojka napadnuta je na Slaviji uoči početka velikog Vidovdanskog prosvjeda.
Prema navodima na društvenim mrežama, policija je privela napadača. Građani su zaustavili muškarca koji je nasrnuo na djevojku i spriječili daljnji napad.
Građani koji su iz Obrenovca krenuli na prosvjed napadnuti su kod Beogradskog sajma. Jedna osoba je ozlijeđena.
Nakon što su objavljene fotografije pristaša SNS-a koji su došli na skup u Ćacilend u Beogradu i pritom oblačili majice s natpisom ratnih veterana, studenti Pravnog fakulteta u blokadi objavili su slike uniformi koje nose veterani koji su uz njih od početka blokade.
>> Opširnije
Velika kolona studenata i građana kreće se od Pravnog fakulteta prema mjestu prosvjeda. Trg Slavija je gotovo u potpunosti ispunjen, a stigli su i ratni vojni veterani.
Mladić s tetovažama iz Ćacilenda ometao je javljanje reportera N1 Nenada Nešića, koji se uključivao u program s kontramitinga SNS-a. Prije toga je ekipi Insajdera preporučio da se povuku. Prema riječima reportera N1, oko 15-20-ak minuta mladić je ometao ekipu N1.
Građani Novog Sada koji su došli na prosvjed ispunili su Trg republike.
Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je Srbija "označila kraj teroru“ i da "više ne postoji ništa što blokaderi mogu učiniti kako bi to promijenili“.
"Nije kraj kada blokaderi kažu da je kraj, kraj je kada Srbija kaže da je kraj. A Srbija je označila kraj teroru. I ne postoji ništa što blokaderi mogu učiniti kako bi to promijenili“, navela je Brnabić na društvenoj mreži X.
Građani na društvenim mrežama objavljuju i kako izgledaju policijske kontrole vozila.
Nova.rs javlja kako je u organizaciji vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) u Novi Beograd stiglo više autobusa s pristalicama te stranke i predsjednika Aleksandra Vučića.
Oni nisu bili raspoloženi za davanje izjava, a nagađa se da iz SNS dovodi u Beograd kako bi sudjelovali na knjičevnoj večeri koja se održava u Pionirskom parku, koji prosvjednici pogrdno nazivaju Ćacilendom.
Više javno tužiteljstvo u Beogradu jučer je, u povodu prosvjeda, pozvalo da se "svi sudionici i drugi građani suzdrže od svakog oblika nasilja, poštuju propise o javnom redu i miru i da svoje pravo na mirno okupljanje iskoriste u skladu s Ustavom i zakonima Srbije".
Tužiteljstvo navodi kako su "prethodnih dana razotkrivene pripreme organiziranih upada u državne institucije, njihova blokada, kao i drugi oblici planiranog nasilja", naglašavajući da to implicira prekršajnu i kaznenu odgovornost.
Srbijanski ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić upozorio je da će "svaki pokušaj nasilja biti spriječen i sankcioniran", uz apele da "okupljanje protekne mirno". Vučić je dodatno poručio da će "država intervenirati ako bude prisiljena".
Srbijanska državna željeznica objavila je u petak, dan uoči prosvjeda, da se do daljnjeg obustavlja promet zbog dojave o navodno podmetnutim bombama na prugama i vlakovima.
Skoro identično priopćenje objavljeno je i 14. ožujka, uoči jednog od najvećih protuvladinih prosvjeda u povijesti Srbije, kada je policija objavila da se 15. ožujka u Beogradu okupilo 107.000 ljudi, dok su procjene organizacije Arhiv javnih skupova bile između 275.000 i 325.000.
Istodobno, tabloidi i mediji naklonjeni Vučiću pozive na građanski neposluh prate narativom o planu od navodno četiri točke po kojem je prosvjednicima cilj "slomiti Srbiji kralježnicu", nanijeti veliku štetu ekonomiji zemlje, proglasiti Srbe genocidnim, te priznati neovisnost Kosova.
Studenti pak poručuju da niti u jednom trenutku nisu niti će pozivati na bilo kakvo nasilje jer je "poanta skupa da bude miran", te da će studenti u 21 sat skinuti prsluke i tako službeno završiti prosvjed. Napominju kako ne odgovaraju za ono što bi se moglo dogoditi nakon toga.
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je danas, uoči prosvjeda u Beogradu na koji je od 18 do 21 sat pozvao studentski pokret, da očekuje nasilje, ocijenivši kako je "nemoguće da netko uloži ogroman novac protiv jedne zemlje, a da barem nešto ne pokušaju".
>> Opširnije
Studenti ponavljaju da u 21 sat ističe rok za ispunjenje dva zahtjeva koje su postavili. Prvi zahtjev je da Vlada uputi prijedlog predsjedniku Republike Srbije za raspuštanje Narodne skupštine, s ciljem raspisivanja izvanrednih parlamentarnih izbora.
Drugi zahtjev je da Vlada apelira na Ministarstvo unutarnjih poslova da do večeras u 21 sat u skladu sa Zakonom o javnom okupljanju prekinu navodno prijavljeni skup u Pionirskom parku i Ulici Trg Nikole Pašića.
Podsjetimo, u Pionirskom parku je šatorsko naselje u kojem kao protuteža studentskom pokretu boravi mala skupina Studenata 2.0 i Vučićevih pristaša. Na tom je prostoru za danas, dok bude trajao prosvjed studenata i građana, zakazana književna večer.

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati